Arra kértünk öt, realisztikus stílusban dolgozó világhírű magyar tetoválóművészt, küldjék be egyik legkedveltebb alkotásukat az utóbbi időszak terméséből, és pár mondatban osszák meg olvasóinkkal, miért éppen az adott tetoválásra esett a választásuk.
Név: Boris
Életkor: 44
Stúdió: Boris Tattoo – Bécs
Web: www.boristattoo.com
“Tetoválásom témája: a jó felülkerekedése a rosszon. Tetszett az ötlet, mert úgy gondolom, ez egy örök kérdés, amit a művészet a kezdetek óta boncolgat. Én az emberi oldaláról próbáltam megközelíteni, nem angyalokkal és ördögökkel, inkább az ember belső vívódására fókuszálva. A jó és a rossz bennünk létezik, mi vetítjük ki ezeket az érzéseket a világra. Az embert mindig foglalkoztatja, merre tart. Ahhoz, hogy a megfelelő irányba haladjunk, tudatosnak kell lennünk, amikor kizárólag az ösztöneinkre hallgattunk, nagyobb hibákat vétünk.
Sötét tónusaival ez a kép erről szól, a karakter a belső vívódást jeleníti meg.
A figura kialakításához külön fotóreferencia-anyagot készítettem. Ott ültem egyedül egy szobában a kamera előtt, nem volt, aki megnyomja az exponálás gombot. Állvány, automatika, sorozatfotózás, és mindezt egy tükör előtt, hogy közben lássam az arckifejezésem. Nem vagyok színész, de át kellett élnem a képen megjelenítetni kívánt érzelmeket, mert tudtam, hogy csak így juthatok el a megfelelő végeredményig.
A képen a jó csak a háttérben jelenik meg, fény formájában, amitől az alak elfordul, nem akar azonosulni vele. Több verziót is készítettem, de végül a legegyszerűbbet választottam. Úgy éreztem, ennyi kell.
Gyakran hallom másoktól, úgy vélik, egy tetoválás lényege a részletekben rejlik. Ennél a kompozíci-ónál tudatosan figyeltem arra, hogy ne legyen rész-letgazdag. Szerintem sokkal fontosabb szempontok is léteznek ennél, például a témaválasztás. Egy jó mű előtt, csak megállsz és mellbe vág, ehhez nem szükséges a részletgazdagság, inkább az, hogy mennyire markáns, milyen érzéseket vált ki belőled.
Azért szeretem ezt a tetoválást, mert teljes egészében az én művem, semmilyen külső referenciát nem használtam hozzá.”